Wybieramy fotelik samochodowy dla dziecka! Praktyczny poradnik

list In: Nowości On:
Wybieramy fotelik samochodowy dla dziecka! Praktyczny poradnik

Wybór odpowiedniego fotelika samochodowego dla dziecka to niezmiernie istotne zadanie dla każdego rodzica. Bezpieczeństwo naszych pociech podczas podróży jest nadrzędnym priorytetem, a odpowiednio dobrany fotelik może być decydujący dla ich komfortowego transportu.

Pierwszym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest wiek i waga dziecka. Foteliki samochodowe są podzielone na kilka grup wagowych, które odpowiadają różnym etapom rozwoju dziecka. Dla niemowląt najbezpieczniejsze są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy, dla starszych dzieci foteliki montowane przodem do kierunku jazdy.

Kolejnym kluczowym elementem jest system montażu fotelika. Zalecamy wybór modeli wyposażonych w system ISOFIX, który zapewnia większą stabilność i bezpieczeństwo niż tradycyjne pasy samochodowe.

Komfort użytkowania to kolejny aspekt. Fotelik powinien być wygodny dla dziecka, ale także łatwy w obsłudze dla rodzica. Wysokiej jakości materiały, regulacja położenia, łatwość demontażu do czyszczenia – to wszystko zasługuje na naszą uwagę.

Nie zapominajmy także o atestach i certyfikatach. Dobrze jest wybierać foteliki, które przeszły pomyślnie testy zderzeniowe i posiadają certyfikat ECE R44/04 lub i-Size.

Foteliki samochodowe w tacymali.pl!

W naszym sklepie internetowym znajdziecie Państwo szeroki wybór fotelików samochodowych dla dzieci w różnym wieku. Od modeli dla najmłodszych, przez foteliki dla dzieci w wieku przedszkolnym, aż po podstawki dla starszych pociech. Wszystkie produkty w naszej ofercie spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i posiadają wymagane certyfikaty.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i skonsultowania się z naszymi specjalistami, którzy pomogą Państwu w dokonaniu najlepszego wyboru. Pamiętajcie, bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze, a odpowiedni fotelik samochodowy to podstawa!

Foteliki 0-13 kg

Model Cabrio Fix jest dedykowany dla dzieci od urodzenia do około 12. miesiąca życia (0-13 kg). Charakteryzuje się wygodą użytkowania oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Można go przenosić bez rozbudzania dziecka i zaczepiać do stelaża wózka Maxi-Cosi lub Quinny. Fotelik można montować za pomocą samochodowego pasa bezpieczeństwa, bazy FamilyFix (Isofix) lub EasyBase 2. Zaprojektowany z myślą o łatwości użytkowania, posiada ergonomiczną rączkę, a tapicerkę można łatwo zdjąć i wyprać. Dodatkowy komfort zapewnia wkładka wypełniająca z zagłówkiem dla noworodka, a w połączeniu z bazą FamilyFix, fotelik oferuje 5 dodatkowych pozycji położenia. Dla ochrony przed słońcem służy zintegrowany daszek przeciwsłoneczny. Ten model dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych:

cabrio-fix-nomad-grey-fotelik-samochodowy.jpg

cabrio-fix-essential-black-fot.jpg

cabrio-fix-essential-graphite.jpg

Foteliki 0-25 kg

Fotelik samochodowy BSX to uniwersalne rozwiązanie dla dzieci w grupie wiekowej 0+I+II (0-25 kg). Wykonany z wysokiej jakości materiałów, zapewnia dziecku komfort podczas podróży. Fotelik charakteryzuje się różnorodnością funkcji, które umożliwiają jego dostosowanie do potrzeb dziecka. Wyposażony jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, prostej w regulacji pochylenia siedziska (5 pozycji) oraz zintegrowanego systemu napinacza pasów bezpieczeństwa. BSX może być stosowany zarówno na przednim, jak i tylnym fotelu. Regulacja wysokości pasów pozwala na dostosowanie fotelika do wzrostu dziecka. Dodatkowym atutem są: wkładka dla małych dzieci, nakładki na pasy, osłony krokowe i regulatora pasów, wygodny regulator pasów naramiennych oraz łatwo zdejmowana tapicerka do prania. Fotelik został przetestowany i jest zgodny z Europejskimi Standardami Bezpieczeństwa ECE R44/04. W naszym sklepie dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych:

fotelik-bsx-9504-12-light-blue.jpgfotelik-bsx-9502-12-navy.jpg

Foteliki 0-36 kg

Fotelik dziecięcy QSX Air Force z obrotową bazą ISOFIX to idealne rozwiązanie dla najmłodszych pasażerów, umożliwiające bezpieczne podróżowanie. Jego specjalne funkcje, takie jak wkładka dla niemowląt oraz możliwość pochylenia do pozycji leżącej tyłem do kierunku jazdy, znacząco podnoszą poziom bezpieczeństwa. Fotelik wyposażony jest w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z miękkimi nakładkami na ramiona. Jego konstrukcja umożliwia regulację, dzięki czemu dostosowuje się do wzrostu i wagi dziecka. Do najważniejszych cech fotelika należą: obrotowa baza ISOFIX z pasem Top Tether, możliwość jazdy tyłem do kierunku jazdy, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z osłonkami na ramiona i pierś, wkładka dla niemowląt, 8-stopniowa regulacja wysokości zagłówka, 4-stopniowa regulacja kąta pochylenia oparcia, ochrona głowy i bioder, siedzisko wyłożone miękką tkaniną oraz montaż za pomocą systemu ISOFIX.

fotelik-qsx-isofix-hb-36-grey-0-36kg.jpg

Foteliki 15-36 kg

Fotelik samochodowy przeznaczony dla dzieci w grupie wiekowej II+III (15-36 kg) to solidne i bezpieczne rozwiązanie, spełniające najnowsze wymogi bezpieczeństwa. Został certyfikowany zgodnie z Europejską Homologacją E4 ECE R44. Fotelik wyróżnia się ekskluzywną tapicerką, składającą się z warstwy pianki oraz wysokiej jakości tkaniny typu pandex, którą można łatwo zdjąć do prania. Konstrukcja fotelika wykonana jest z trwałego tworzywa. Ponadto, fotelik posiada mocowanie ISOFIX, co gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo. Komfort podróżowania zapewnia wygodne siedzisko. W naszym sklepie ten model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych:

fotelik-fastly-isofix-hb-39-black.jpg

fotelik-fastly-isofix-hb-39-grey.jpg

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień